Güçlü Örgüt, Güçlü İktidar Demektir

Güçlü Örgüt, Güçlü İktidar Demektir

Büyük Ailem Cumhuriyet Halk Partisinin Değerli Üyeleri,

Bildiğiniz üzere 15 Ağustos 2015 tarihinde tüm Türkiye’de CHP içinde delege seçimlerimiz başlıyor.

Parti içi demokrasinin sağlıklı bir şekilde işlemesi bizleri temsil edecek kadroların oluşmasını sağlamak adına çok önemlidir. Bu süreçteki işleyişin demokratik kurallara uygun olması özlediğimiz ve beklediğimiz bir olgudur.

Aydın ve Kuşadası’nda yerel iktidarımızın devam ettiği bu süreçte, asıl sorumluluğumuz olan ” halka hizmet ” için ÖRGÜTTE BİRLİĞİN sağlanmasının, büyük önemi olduğuna inanıyorum.

Seçimler demokrasinin gereğidir. Örgüt içi seçimler ise hem tatlı bir bayrak yarışı, hem de yenilenmedir.

Esas olan üyelerimizin önünde demokrasinin tüm kanallarını açmak, parti içinde liyakat ve vefanın işlemesini sağlamaktır.

7 Haziran genel seçimlerinden sonra yapacağımız çok şey olduğu anlaşılmıştır. Güçlü bir CHP iktidarı için örgüte ve üyelerimize her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır.

Kimseyi ötekileştirmeden, emeği, liyakati esas alarak, gizli bir ajanda ya da şahsi menfaat amacı gütmeden, peşin bir isim ya da isimler üzerinden hareket etmeyi reddederek en üst seviyede CHP örgütünün birlik ve beraberliği için çalışmak azmi ve arzusundayım.

Bu amaçla CHP Kuşadası İlçe Başkanım Sayın Soner Kaplan ve Kuşadası Belediye Başkanımız Sayın Özer Kayalı ile görüşmeler yaptım. CHP Örgütünde birliğin ve beraberliğin önemi konusunda ilçe başkanım ve belediye başkanımızla aynı görüşleri paylaştığımızı gördüm. Bu durum beni fazlasıyla memnun etmiştir.

Büyük ailem olan CHP’nin yerelde ve genelde iktidarı için birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır. Yaklaşan delege seçimlerinde örgütümüzle birlikte hareket etmek, ayrışmalara, ötekileştirmelere, düşmanlaştırmalara son vermek her CHP’linin görevi olmalıdır.

Bu amaçla örgütümüzde birlik ve beraberlik tüm üyelerimize bir çağrıdır, bir davettir.
Unutulmamalıdır ki güçlü örgüt, güçlü iktidar demektir.

En derin saygı ve sevgilerimle.